Regionalno prvenstvo Hrvatske i Liga regije 4

Sisak, 11.06.2022.

about

U subotu je Plivački klub Cerine sudjelovao na natjecanju održanom u Sisku. Početnici su se natjecali na Regionalnom prvenstvu Hrvatske, a mlađi kadeti i kadeti u Ligi regije 4.

Od početnika sudjelovali su Erik Štefanec, Marko Ferčec, Matej Antolaš, Franka Bebek, Niko Car,  Klara Stanković, Ana Štauber, Ena Jendrašic, Paula Lovasić, Eva Novak, Borna Strah, Hraščanec Jana, Ana Hren, Maria Rihtarić, Stella Kustić.

Medalje za Koprivnicu osvojili su Erik Štefanec (3. mjesto na 100 slobodno i 100 leđno), Ferčec Marko (3.mjesto na 200 slobodno), Ana Štauber (2.mjesto na 50 prsno), a najviše medalja osvojila je Klara Stanković (2.mjesto na 100 leđno i 200 slobodno i 3.mjesto na 50 leđno).

Početnici Cerina uspješni su bili i u štafeti u kojoj su osvojili dvije brončane medalje.
Štafeta 4x50 mješovito bila je u sastavu Klara Stanković, Ana Štauber, Erik Štefanec i Marko Ferčec, a 4x50 slobodno Stanković, Štefanec, Ferčec i Paula Lovasić.

Na Ligi kadeta i mlađih kadeta sudjelovali su Marija Belčić, Erik Petrić, Domanovac Petar, Krapinec Domagoj, Lipuš Vili, Munić Teo, Perović Matija, Pobi Tomislav, Skvaža Mislav, Dolenec David, Junušić Petar, Sambolek Sara. Najviše su se istaknuli Marija Belčić, Petar Domanovac, Tomislav Pobi, Mislav Skvaža i Erik Petrić.

Plivače su pratile trenerice Martina Gregurek i Lana Kovač, a svi iz kluba iznimno su ponosni na ove rezultate.