Regionalno prvenstvo Hrvatske 26.-27.1.2019.

Natjecatelji PK Cerine prvi put u povijesti kluba osvojili 1. mjesto u štafeti na Regionalnom prvenstvu Hrvatske.

about

Plivački klub Cerine ovog je vikenda sudjelovao na Regionalnom prvenstvu Hrvatske za početnike, mlađe kadete i kadete u Sisku te su naši natjecatelji osvojili 12 medalja.
Klub je predstavljalo 20 plivača i plivačica, a to su Patrik Dolenčić, Damjan Domanovac, Petar Domanovac, Karlo Đurđ, Dora Ferčec, Marko Milanović, Pavel Pahek Remenar, Ivan Sinjeri, Fran Torma, Jan Hojsak, Marko Franjo, Tara Oroz, Sven Štefanec, Patrik Jagustin, Luka Brunec, Marija Belčić, Katja Koščak, Vili Lipuš, Roko Matijaško i Dino Zagorščak.
Svi plivači i plivačice su poboljšali svoje rezultate, a od najboljih izdvajamo Doru Ferčec koja je osvojila 3. mjesto na 100 mješovito (1:25,63) i na 50 leđno(40,40), 2. mjesto na 50 slobodno (33.71), 50 prsno (43,15) i 100 prsno (1:35,18) te 1. mjesto na 50 leptir (40,63). Damjana Domanovca koji je osvojio 1. mjesto na 100 prsno (1:16,67) i 200 prsno(2:49,75) i Pavela Paheka Remenara koji je osvojio 3. mjesto na 100 prsno(1:36,76) i na 100 mješovito 1:25,13 te 1 mjesto na 100 leđno 1:22,99.
Od naših najmlađih predstavljali su nas Marija Belčić, Lipuš Vili i Petar Domanovac koji su po prvi puta nastupili na većem natjecanju.
Najviše smo ponosni na 1. mjesto u štafeti kadeta u sastavu Karlo Đurđ, Damjan Domanovac, Ivan Sinjeri i Patrik Dolenčic u vremenu 4:49,14, koji su prvi puta u povijesti postojanja PK Cerine donjeli klubu zlatnu medalju u štafeti.