49. Međunarodni miting Mladost

Zagreb, 13. - 14.11.2021.

about

Damjan Domanovac, Marko Franjo i Ivan Sinjeri prošlog su vikedna sudjelovali na najpoznatijem plivačkom natjecanju Hrvatskoj, 49. Međunarodnom plivačkom mitingu Mladost. Na natjecanju je sldjelovalo 610 plivača iz 62 kluba iz Hrvatske, Srbije, Švicarske, Makedonije, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Italije. Ivan Sinjeri natjecao se u konkurenciji juniora, a Damjan Domanovac i Marko Franjo u konkurenciji mlađih juniora.

Damjan Domanovac je prvo u kvalifikacijama s vremenom 31.95 na 50 prsno izborio nastup u finalnim utrkama, a nakon toga je s otplivanim vremenima na 100 i 200 prsno  također izborio finale koje se plivalo u popodnevnom dijelu. Na 50 prsno i 100 prsno zauzeo je 21 mjesto u finalu, a na 200 prsno je bio 19. U konkurenciji mlađih juniora, na 200 prsno zauzeo je 10.mjesto, 9. Na 100 prsno i 7. na 50 prsno. Ivan Sinjeri bio je 20. na 400 slobodno (4:22.45), dok je 50 slobodno prvi puta plivao ispod 25 sekunde (24.75), oba rezultata postignuta su u kvalifikacijama. Marko Frajno sve svoje dosadašnje rezultate je značajno popravio na ovom natjecanju.

Natjecanje je trajalo dva dana, održavalo se u Zagrebu, a plivači Pk Cerina nastupili su pod vodstvom trenerice Martine Gregurek.